У МОН пояснили, як завершиться навчальний рік і що буде з оцінками та атестатами
Зміст, структуру й оцінювання блоку НМТ з української мови
Інформація про національний мультипредметний тест
Інформація щодо підготовки до проведення ЗНО-2022, зокрема національного мультимедійного тесту (НМТ) для вступу на бакалаврат
1. Прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законів України у сфері освіти» № 2157-ІХ від 24.03.2022. Чинності зміни набирають через місяць – 24.04.2022.
2. Читаємо інформацію на сайті Рівненського ОІППО розділ «Оголошення» та «Новини».
3. Розпочалась реєстрація 01.02.2022 та тривала до 09.03.2022. Пізніше її продовжили до 09 квітня, зараз – до 19 квітня. Станом на 18:00 в Рівненській області зареєстровано 13 406 осіб на основну сесію ЗНО-2022.
4. Алгоритми щодо реєстрації оприлюднені. Не треба створювати дублі !!!
5. Нагадаємо, що для організації вступних випробувань на бакалаврат потрібна підтверджена інформація про потенційних учасників цих випробувань. Таку інформацію УЦОЯО отримає з бази даних реєстрації для участі в ЗНО.
6. Якщо такої можливості немає ー не хвилюйтеся: достатньо того, що учасник сформували реєстраційну картку.
7-8. Якщо учасник має результати ЗНО 2019-2021 років і планує вступати до закладів освіти цього року, вам краще сформувати реєстраційну картку й до 19 квітня надіслати комплект документів до Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти. МОЖНА й до ЛЬВІВСЬКОГО РЦОЯО, сказала Л. В., що зареєструють таких. У травні в учасників буде можливість відмовитися від проходження тестування на своїй Інформаційній сторінці, якщо не вступають.
9. Повідомлення про реєстрацію. Результати реєстрації для випускників ЗО відображаються на сторінці закладу, що на сайті УЦОЯО, вхід – через ЛОГІН та ПАРОЛЬ закладу. Є кілька шляхів повідомлення про результати реєстрації, зокрема для випускників поточного року (ЗЗСО, П(ПТ)О, ФПВО) їх можуть повідомити представники ЗО, бо бачать номер сертифіката та пін-код учасника.
10. Також до кінця квітня (орієнтовно) УЦОЯО за домовленістю з операторами мобільного зв’язку здійснить надсилання смс часникам з номером сертифіката та пін-коду учасника.
11. Підтвердження участі в НМТ відбудеться у травні. Учасник отримав логін та пароль. Надалі усю інформацію щодо НМТ від отримуватиме від УЦОЯО на Інформаційну сторінку. Потрібно САМОСТІЙНО стежити за повідомленнями !!!
УЦОЯО з’ясовуватиме, чи вступатиме зареєстрований учасник і виконуватиме НМТ. Також учасникам НМТ потрібно буде вказати населений пункт, у якому вони планують перебувати УПРОДОВЖ ЛИПНЯ, коли заплановано проводити НМТ.
12. Підбір пунктів проведення НМТ. МОН підготувало на департамент лист про підбір ЗО, на базі яких може працювати 1, 2 чи 3 комп’ютерні класи, підключені до якісного інтернету + укриття, наявність яких бажана у ЗО або поруч.
13. До кінця квітня 2022 року УЦОЯО оприлюднить демонстраційний варіант національного мультимедійного тесту на сайті.
14. Після отримання підтвердження участі у НМТ від вступників, підбору ЗО, буде здійснено розподіл учасників за пунктами тестування.
15. Повідомлення про участь у НМТ. Повідомлення про участь, зокрема ДАТУ, МІСЦЕ (назву ЗО та його адресу), ЧАС ПОЧАТКУ тестування (І чи ІІ зміна) учасники отримають на свої Інформаційні сторінки.
16. Проведення НМТ.
Проводити планують основну сесію НМТ у липні на базі визначених пунктів тестування – ЗО упродовж 10 днів у дві зміни. Тривалість тесту – 90 хв., кожна із частин по 30 хв.: українська мова – 30, математика – 30, історія України – 30.
17. Апеляція не передбачена.
18. Якщо тривога під час тестування – буде додаткова сесія; орієнтовно за два тижні від початку основної, бо графік укладений для основного тестування на 10 днів.
19. Результати учасників. УЦОЯО повідомлятиме учасникам їх результат на Інформаційну сторінку. Результат дійсний 1 рік.
20. ЗАРАЗ НАДВАЖЛИВИМ ЗАХОДОМ є підготовка учнів до національного мультипредметного тестування.
УЦОЯО готує інформацію про частини національного мультипредметного тесту: українську мову, математику, історію України.
У межах вступної кампанії 2022 року передбачено проведення національного мультипредметного тестування (НМТ), яке проводитимуть у комп’ютерному форматі.
Усього в блоці НМТ з української мови буде 20 завдань, з-поміж яких:
• 15 завдань з вибором однієї правильної відповіді з чотирьох або п’яти варіантів;
• 5 завдань на встановлення відповідності (потрібно встановити по 4 «логічні пари»).
Онлайнові ресурси з української мови для підготовки:
• тести минулих років, розміщені в розділі «Підготовка. Тести минулих років», де обирайте закладки «Українська мова і література» та «Українська мова»;
• відеороз’яснення до завдань ЗНО минулих років: Пробне ЗНО-2020; Пробне ЗНО-2021(відео №2, відео №3); Підготовка до ЗНО-2021;
• короткі тематичні тести в онлайн-тестувальнику з української мови на сайті Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти;
• інші ресурси, які допоможуть повторити мовні теми, а також призвичаїтися до роботи в середовищі онлайн-тестувальників.
Усього в блоці НМТ з математики буде 20 завдань, з-поміж яких:
• 14 завдань з вибором однієї правильної відповіді з п’яти запропонованих варіантів;
• 4 завдання на встановлення відповідності (потрібно встановити по 3 «логічні пари»);
• 2 завдання відкритої форми з короткою відповіддю (неструктуровані завдання).
Онлайнові ресурси з математики для підготовки:
• тести минулих років, розміщені в розділі «Підготовка. Тести минулих років», де обирайте закладки «Математика» та «Математика (завдання стандарту)»;
• відеороз’яснення до завдань ЗНО минулих років: Пробне ЗНО-2020; Пробне ЗНО-2021 (відео №1; відео №2; відео №3; відео №4); Підготовка до ЗНО-2021; Підготовка до ЗНО-2022;
• короткі тематичні тести в онлайн-тестувальнику з математики на сайті Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти;
• шкільні підручники, посібники для підготовки до ЗНО;
• інші ресурси, які допоможуть повторити математичні теми, а також призвичаїтися до роботи в середовищі онлайн-тестувальників.
За цим посиланням monitoring.in.ua можна ознайомитися із макетами субтестів (математика, історія України, укр. мова) ДПА/ЗНО — 2022 (з правильними відповідями чи без правильних відповідей).